Uutiset

10.01.17

Kilpailutuloksia päivitetty kausi 2016 osioon.

calendar

May , 2019
SuMaTiKe ToPeLa
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031



Finaaleiden tuloksia kaudelta 2015


Porin kevätpäräys 25-26.4

Miska Kaskinen luokka raket junior, lauantaina sija 9/29 ja sunnuntaina sija 12/27.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, lauantaina sija 25/29 ja sunnuntaina sija 21/27.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, sija 7/13.

Veeti Vaara luokka kf junior, lauantaina sija 18/22 ja sunnuntaina luokka rotax junior sija 5/32.



LS cup 1 Paimio 9.5

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 4/5.

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 2/10.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 8/10.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, sija 6/10.

Lauri Tenhunen luokka yamaha, sija 2/10.



Rotax Max Challenge Kotka 16-17.5

Miska Kaskinen luokka minimax, lauantaina sija 30/31 ja sunnuntaina sija 31/31. Keskeytys molempina päivinä.

Veeti Vaara luokka rotax junior, lauantaina sija 34/34 keskeytys ja sunnuntaina käsi tikeissä eikä ajoa.



Junior karting Vihti 23-24.5

Miska Kaskinen luokka raket junior, lauantaina sija 4/14 ja sunnuntaina sija 7/14, aikasakko +10sec.

Milo Kaskinen luokka cadet, lauantaina sija 13/18 ja sunnuntaina sija 13/17.



LS cup 2 Kokemäki 7.6

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 2/13.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 4/10.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 10/13.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, sija 7/13.

Lauri Tenhunen luokka yamaha, sija 3/13.



Rotax Max Challenge Lentola 13-14.6

Miska Kaskinen luokka minimax, lauantaina sija 9/31 ja sunnuntaina sija 13/30.

Veeti Vaara luokka rotax junior, lauantaina sija 31/34 ja sunnuntaina sija 14/34.



LS Cup 3 Pori 5.7

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 5/13.

Miska Kaskinen luokka raket junior, keskeytys.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 12/14.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, keskeytys.

Veeti Vaara luokka yamaha, sija 3/12.



Rotax Max Challenge Joensuu 11-12.7

Miska Kaskinen luokka minimax, lauantaina sija 25/29 ja sunnuntaina sija 26/28.



LS Cup 5 Ulvila 19.7

Alvar Siimesvaara luokka cadet, sija 12/12.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 3/12.

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 6/11.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 10/11.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, sija 4/12.

Veeti Vaara luokka yamaha, keskeytys.



Pirka SJM Lentola 25-26.7

Miska Kaskinen luokka raket junior, lauantaina sija 10/18 ja sunnuntaina sija 3/18.

Milo Kaskinen luokka cadet, lauantaina sija 8/27 ja sunnuntaina sija 23/27.



Rotax Max Challenge Kouvola 1-2.8

Miska Kaskinen luokka minimax, lauantaina sija 24/33 ja sunnuntaina keskeytys.



LS Cup 6 Honkajoki 9.8

Alvar Siimesvaara luokka cadet, sija 10/12.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 1/12.

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 11/12.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 8/12.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, sija 2/6.

Veeti Vaara luokka yamaha, sija 3/6.



Aluemestaruus Kokemäki 16.8

Alvar Siimesvaara luokka cadet, sija 11/11.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 1/11.

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 10/13.

Aleksi Wittfooth luokka raket junior, sija 11/13.

Jesse Wittfooth luokka yamaha, keskeytys.

Veeti Vaara luokka yamaha, sija 3/10.



Rotax Max Challenge Lahti 23-24.8

Miska Kaskinen luokka minimax, lauantaina sija 18/27 ja sunnuntaina sija 13/27.



Järilänvuori 30.8

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 6/10.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 13/21.

Alvar Siimesvaara luokka cadet, sija 16/21.

Veeti Vaara luokka yamaha, sija 6/8.



MEstareiden kilpailu Lentola 5.9

Miska Kaskinen luokka minimax, sija 13/15.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 8/26.



Syyspäräys Pori 19-20.9

Miska Kaskinen luokka raket junior, sija 4/20.

Milo Kaskinen luokka cadet, sija 1/13.

Alvar Siimesvaara luokka cadet, sija 8/13.

Veeti Vaara luokka kfj, keskeytys.